آرشیو
انتخاب نشریه


دست روباه پير رو شد
نمايش شيميايي انگليس در سوريه

بخش سياسي خارجي: با گذشت چند روز از حملات مشترک آمريکا، انگليس و فرانسه به سوريه، هم اکنون شواهد و مستندات موجود نشان مي دهد که اساسا حمله اي شيميايي در دوما رخ نداده است. نمايندگان رسانه‌هاي مختلف اعزامي به شهر «دوما»، ماجراي حمله شيميايي ارتش سوريه در اين شهر را يک نمايش ساختگي توسط انگليس خواندند و اعلام کردند که اصولا چنين حمله‌اي رخ نداده است.ساکنان شهر دوما نيز گفتند، از چنين حمله‌اي خبر ندارند! اين در حالي است که تروريست‌ها تلفات مردم از حمله شيميايي ارتش سوريه را تا 150 نفر هم ذکر مي‌کرده‌اند! يک خبرنگار باسابقه انگليسي که اخيرا به شهر «دوما» سفر کرده، مي‌گويد: کسي در اين شهر از آنچه حمله شيميايي خوانده مي‌شود، خبر ندارد؛ آنچه در يادها مانده، خاطره مصائب زندگي کردن تحت حاکميت تروريست‌ها است.  «رابرت فيسک» خبرنگار روزنامه «اينديپندنت» اندکي پس از ادعاي حمله شيميايي به شهر «دوما»ي سوريه، به اين شهر سفر کرده است.وي در گزارشي درباره مشاهداتش از اين سفر، در اينکه به اين شهر حمله شيميايي شده باشد، ابراز ترديد کرده و ضمنا نوشته است که هزاران نفر از مردم اين شهر با وجود فراهم بودن امکان ترک شهر، ترجيح داده‌اند در شهر بمانند و همراه شبه‌نظامياني که ماه‌ها بر آن‌ها مسلط بودند، راهي ادلب نشوند. روايت فيسک از سفر به دوما از گفتگو با يکي از پزشکان بيمارستاني آغاز مي‌شود که تروريست‌ها در شب حادثه از آنجا ويدئويي منتشر کردند که نشان مي‌داد ده‌ها زن و کودک، هراسان از حمله شيميايي، روي خود آب مي‌ريزند تا بلکه از گزند اين مواد مصون بمانند.
«عاصم الرحبانى» پزشک مورد استناد فيسک هرچند در محل حادثه حضور نداشته، اما به نقل از پزشکاني که آن شب در نوبت شيفت بوده‌اند و حالا براي پاسخ به سوالات بازرسان سازمان منع تسليحات شيميايي به دمشق رفته‌اند، مي‌گويد آن ويدئو واقعي بوده است.اما نکته‌اي که او بدان اشاره مي‌کند، اين است که افرادي که در آن ويدئو مشاهده مي‌شوند، نه به دليل حمله شيميايي، بلکه به دليل نرسيدن اکسيژن دچار بدحالي شده‌اند. به گفته اين پزشک، اين افراد در جريان درگيري ميان نيروهاي ارتش سوريه و تروريست‌ها، در زيرزمين خانه بوده‌اند که به دليل وزش باد شديد و ورود گرد و خاک به داخل تونل‌هاي زيرزميني دچار نفس‌تنگي شده‌اند.
فيسک نوشته هرچند اين پزشک از پزشکان وابسته به دولت بوده و فرانسه و متحدانش هم مدعي شده‌اند که اسنادي از حمله شيميايي به دوما در اختيار دارند، اما بسياري از اهالي دوما هم روايت پزشک را تاييد مي‌کنند. 
اين خبرنگار انگليسي نوشته است: «در ميان خرابه‌هاي اين شهر، بسياري از مردمي که با آن‌ها گفتگو مي‌کردم، مي‌گفتند داستان حمله شميايي را "هرگز باور نکرده‌اند". آن‌ها ادعا مي‌کردند که در اغلب موارد، اين داستان‌ها از سوي گروه‌هاي مسلح افراط‌گرا منتشر مي‌شود.»
نماينده روسيه در سازمان منع تسليحات هسته‌اي اما گفته اصلا هيچ حادثه شيميايي در روز هفت آوريل (18 فروردين) در منطقه «دوما» اتفاق نيفتاده و کل ماجرا، اقدامات تحريک‌آميزي بوده که سازمان‌هاي اطلاعاتي انگليس احتمالا با همکاري همکاران آنها در نهادهاي اطلاعاتي آمريکا انجام داده‌اند!
در روزهاي نخست ارديبهشت، ابتدا گروه تروريستي موسوم به «جيش‌الاسلام» دمشق را هدف گلوله‌هاي خمپاره قرار داد. سپس، ارتش سوريه براي پاک‌سازي شهر دوما از تروريست‌ها، وارد عمل شد. در مرحله سوم، عناصر دستگاه اطلاعاتي انگليس موسوم به «کلاه سفيدها» با پخش تصاويري مدعي شدند که ارتش سوريه دست به حملات شيميايي زده است. آخر اين ماجرا نيز به حمله موشکي آمريکا، انگليس و فرانسه به مناطقي از سوريه ختم شد! بهانه اين اقدام، حمله شيميايي ارتش سوريه در دوما اعلام شد.
هم اکنون روباه پير بايد پاسخگوي اقدام وقيحانه خود در سوريه باشد. واشنگتن، لندن و پاريس در حالي به سوريه حمله نظامي کرده اند که خود نيز شواهدي دال بر کليت وقوع اين حمله و متعاقبا دست داشتن ارتش سوريه در آن در دست ندارند.جنايت اخير انگليس و دو کشور آمريکا و فرانسه، بار ديگر پرده از چهره واقعي غرب برداشته است.....

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9196/1/17819/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha