آرشیو
انتخاب نشریه


رهبر انقلاب در ديدار خانواده شهداي لشكر فاطميون:
نگاه ستايشگرانه به برادران هزاره افغانستان دارم

رهبر معظم انقلاب اسلامي فرمودند: نگاه ستايشگرانه به برادران هزاره افغانستان دارم.به گزارش خبرنگار فرهنگي باشگاه خبرنگاران پويا، در ايام نوروز 97، حضرت آيت الله خامنه‌اي (مد ظله العالي) بار ديگر با اعضاي خانواده شهداي مدافع حرم لشکر فاطميون ديدار کردند. در اين ديدار صميمانه که در روز پنج‌شنبه  نهم فروردين ماه در تالار آيينه حرم مطهر حضرت علي‌بن موسي الرضا(ع) انجام شد، خانواده‌هاي شهيدان اخلاقي، موسوي، سيد حسن حسيني (سيدحکيم)، محمداکرم ابراهيمي (حاج رئوف)، مهندس مصطفي کريمي، سيد روح‌الله موسوي (سيدپيمان)، حسين داداحمدي، نعمت‌الله نجفي، جاويد يوسفي و محمد توسلي حضور داشتند.
اشتياق به ديدار يار ميان خانواده‌هاي شهداي افغانستاني در جغرافياي مقدس مشهد که معطر به وجود هشتمين امام شيعيان است، وصف‌ناشدني است. اين اشتياق با ورود رهبر معظم انقلاب به سالن، بروز يافته و فرياد شعار و صلوات را در استقبال از رهبرشان نثار کردند. وقتي احوالپرسي گرم و صميمي مقام معظم رهبري با خانواده شهداي فاطميون در قاب محل اين ديدار صميمانه نقش بست، معظم‌له به ايراد سخناني در مورد خانواده‌هاي شهداي افغانستاني پرداختند.
حضرت آيت الله خامنه‌اي با اشاره به سابقه انقلابي خانواده‌هاي افغانستاني فرمودند: بنده از قديم به برادران هزاره افغانستان نگاه ستايش‌گرانه‌اي داشتم چرا که از نزديک ديده بودم طلبه‌هاي‌شان با ما مأنوس بوده و از قديم با آن‌ها آشنا بودم. جمعيت زيادي از خانواده‌هاي افغانستاني به ايران آمدند و در انقلاب و دفاع مقدس با ما همراهي کردند.
ايشان در ادامه با اشاره به پيشقدم بودن خانواده‌هاي فاطميون در قضاياي مختلف، گفتند: در قضاياي سوريه، دفاع از حرم حضرت زينب(س) و حرم‌هاي مطهر در عراق و مسئله داعش، برادران افغانستاني و هزاره از مجموعه‌هاي پيشقدم در اين قضايا بودند که هم خوب شرکت کردند و هم خوب جنگيدند. ما براي شهداي شما [فاطميون] ارزش قائل هستيم و اين قضايا از جمله حوادثي است که در طول تاريخ اسلام نظير آن را کم داشتيم.
رهبر معظم انقلاب در ادامه تصريح کردند: آن‌ها [شهداي مدافع حرم لشکر فاطميون] در پاسخ به احساس وظيفه ديني و شيعي و ولايي، وارد ميدان سختي شدند و امتحان خوبي پس دادند و به‌شهادت رسيدند. از نظر من، خانواده‌هاي شهدا از لحاظ صبر و مقاومت بلافاصله پشت سر شهدا قرار دارند چرا که در عين حال خانواده‌ها صبر مي‌کنند و شکايت نمي‌کنند.
ايشان با اشاره به صبر خانواده‌هاي شهداي فاطميون گفتند: اگر صبر خانواده‌هاي شهداي لشکر فاطميون نبود، مطمئناً اين حماسه بزرگ شکل نمي‌گرفت و اين صبر خانواده‌هاست که علاقه‌مندان را پيش مي‌برد. اميد من اين است که در قيامت از شفاعت شهداي شما [فاطميون] و در اينجا از دعاي شهداي شما بهره‌مند شويم.
حضرت آيت الله خامنه‌اي اظهار داشتند: بعضي از خانواده‌ها دو شهيد دادند و اين به‌خاطر احساس دِيني است که دارند. پاره جگر آن‌ها به ميدان خطري برود که سرنوشتش معلوم نيست. خانواده‌ها قدر اين زحمت‌ها را بدانند که پيش خدا عزيز هستند. شهيدي با چهار فرزند به‌شهادت رسيده است، اين‌ها خيلي باارزش است. خداوند به شما صبر و اجر بدهد و در دنيا و آخرت عزيز هستيد. ان‌شاءالله ما هم به‌برکت شهداي شما عاقبت‌به‌خير باشيم و در قيامت با شما محشور شويم.
بعد از پايان بيانات معظم‌له ديدار رودررو و خصوصي با خانواده هر شهيد صورت گرفت.
در اين ديدار رهبر معظم انقلاب خطاب به مادر شهيد مصطفي کريمي گفتند: «شما هم دختر شهيد، هم خواهر شهيد و هم مادر شهيد راه ولايت هستيد. بايد اسم و خاطرات شهيد را نگه داريد و به‌صورت مقاله نوشته و نگهداري کنيد». دکتر علي کريمي برادر مهندس شهيد مصطفي کريمي نامه‌اي را در محضر مبارک حضرت آيت الله خامنه‌اي (دامت برکاته) قرائت کرد. اين نامه حول چهار محور زير بود:
ايجاد شبکه مبادله اقتصادي ميان کشورهاي اسلامي
تعامل فرهنگي ميان کشورهاي اسلامي
دغدغه‌هاي خانواده‌هاي فاطميون و مهاجرين
طرح و برنامه راهبردي و کارشناسي آينده.


آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9196/1/17812/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha