آرشیو
انتخاب نشریه


اخبار برگزيده

تقدير وزير دولت دوازدهم از دولت سايه
يک منبع آگاه در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران از قدرداني يکي از وزراي دولت دوازدهم طي تماس تلفني با سعيد جليلي به دليل نقد و بررسي عملکرد وزارتخانه اش توسط گروهي به نام «دولت سايه» خبر داد.
اين منبع مطلع افزود: اين وزير از جليلي خواسته تا برنامه هاي خود جهت ارتقاي عملکرد اين وزارتخانه را براي او بفرستد. گفتني است پس از انتخابات رياست جمهوري دوازدهم، سعيد جليلي عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام با تشکيل گروهي متشکل از ده ها کارشناس تحت عنوان «دولت سايه»، عملکرد وزارتخانه هاي
مختلف را با حضور تيم هاي کارشناسي نقد و بررسي کرده و ضمن اعلام نقاط قوت آنها، راهکارهاي عملياتي براي رفع اشکالات را نيز پيشنهاد کرده است.
***
ما دوست نداريم کسي از قطار انقلاب پياده شود
حجت الاسلام محمد رضا ميرتاج الديني، معاونت پارلماني دولت دهم در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: ما دوست نداريم کسي از قطار انقلاب پياده شود اما بعضي از تفکرات و بعضي از رفتارها افراد را از مسير انقلاب جدا مي‌کند. خاستگاه رأي اوليه آقاي احمدي‌نژاد، تفکرات انقلابي، آرمان‌هاي امام راحل و ولايت پذيري بود. همه شاهد بوديم در انتخابات سال 84 آقاي احمدي‌نژاد در مرحله اول بيشترين رأي را از قم و اصفهان آورد. در واقع رأي آنان بود که وي را به مرحله دوم رساند و بعد در سراسر کشور نيروهاي انقلابي از احمدي نژاد حمايت کردند. متأسفانه در سال‌هاي آخر دولت و مواضع اخيرشان، با گذشته فرق کرده است.
***
هفت ماه و نيم تعطيلي، ميراث نجفي در شهر
وقتي محمد علي نجفي به عنوان شهردار تهران سکاندار ساختمان بهشت شد در حقيقت ميراث دار فعاليت ها و خدمات شهردار سابق شد. چنانچه بررسي عملکرد 12 ساله  مديريت قبلي در شهرداري تهران نشان مي دهد که شهردار قبلي در پايتخت براي هر ماه حضور خود در ساختمان بهشت يک پروژه بزرگ افتتاح کرده است. فارس نوشت: اگر بخواهيم ميراث محمد علي نجفي را در اين چند ماه فعاليتش بررسي کنيم بايد بگوييم اين کارنامه در عرصه هاي عمراني و پروژه اي تقريبا خالي است و نه تنها کاري در آن انجام نشده بلکه پروژه هاي نيمه تمام وبا درصد بالايي از پيشرفت فيزيکي هم نيمه تمام ماند. به عبارتي شهر تعطيل شد!
***
واکنش کيهان به کشف حجاب نماينده سابق مجلس
روزنامه کيهان نوشت: فاطمه حقيقت ‌جو از اعضاي فراکسيون مشارکت در مجلس ششم که مدت‌هاست به آمريکا رفته، مدعي شده که به حجاب اسلامي ملتزم بوده اما در دفاع از حاميان کشف حجاب آن را کنار مي‌گذارد! وي توضيح نداده اين چگونه مسلماني‌اي است با بهانه و بي‌بهانه مي‌شود زير پا گذاشت؟! البته اخبار و قرائن متعدد حاکي از آن بود که نامبرده از مدت‌ها درصدد کنار گذاشتن حجاب و درآمدن در سلک و سبک زندگي ديگر شبه‌اصلاح‌طلبان متواري (کنار گذاشتن احکام اسلامي) است.
***
واردات لوبيا چيتي 53 ميليون دلاري شد!
آمار مقدماتي گمرک از تجارت خارجي يازده ماهه نخست سال 96، حاکي از آن است که در اين مدت بيش از 41 هزار و 504 تن لوبيا چيتي وارد کشور شده است. بر اساس اين آمار ارزش واردات اين حجم لوبيا چيتي به کشور 184 ميليارد و 716ميليون و 527 هزار و 8 تومان به ثبت رسيده که اين ميزان معادل 53 ميليون و  774 هزار و 139 دلار محاسبه شده است. به نقل از خبرگزاري ميزان، نگاهي بر اطلاعات ثبت شده در گمرک نشان مي‌دهد اين محصول از کشور‌هايي مانند چين، امارات متحده، کانادا، قرقيزستان، قزاقستان، کره و پاکستان است که بيشترين حجم واردات از کشور امارات متحده و به ميزان 15 هزا و 569 تن صورت گرفته است.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9195/1/17723/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha