آرشیو
انتخاب نشریه


کانال سلوي و پايگاه نظامي
آخرين حربه هاي رياض در برابر دوحه

يسرا بخاخ
  عربستان در تازه ترين تلاش خود براي به انزوا کشيدن قطر، به دنبال اجراي پروژه عظيم ايجاد کانالي دريايي ميان خاک خود با قطر است تا به اين ترتيب دوحه را از لحاظ جغرافيايي هم از جهان عرب جدا کند.با توجه به اينکه تنها مرز خاکي قطر در جنوب اين کشور با عربستان است،  روزنامه السبق عربستان اخيرا در گزارشي اعلام کرده که عربستان مي خواهد قطر را به جزيره اي جدا از کشورهاي عربي تبديل کند. اين در حالي است که طرح هاي سابق عربستان و همپيمانانش (امارات، بحرين و مصر) براي به انزوا کشيدن قطر تا کنون به نتيجه نرسيده است زيرا هدف اين فشارها وادار کردن دوحه به قبول شروط کشورهاي عربي و تبديل شدن به بحريني ديگر براي عربستان بود.
با وجود تحريم و محاصره ديپلماتيک و اقتصادي قطر به وسيله کشورهاي عربي، دوحه موفق شده در طول ۱۰ ماه گذشته روابط تجاري خود با ايران و ترکيه را بهبود بخشيده و صندوق بين المللي پول در جديدترين گزارش خود تأکيد کرده است که پيامدهاي مالي و ديپلماتيک بحران قطر کاهش پيدا کرده است.
اما در خصوص کانال سلوي که بر اساس گزارش‌هاي رسانه اي عربستان تصميم به ساخت آن گرفته است، رسانه هاي سعودي گزارش داده اند که اين يک پروژه گردشگري است که در طول مرز زميني قطر و عربستان حفر خواهد شد و از منطقه «سلوي» تا «خور العديد» امتداد خواهد داشت.کانال سلوي که بر اساس گزارش‌هاي رسانه اي عربستان تصميم به ساخت آن گرفته است، رسانه هاي سعودي گزارش داده اند که اين يک پروژه گردشگري است که در طول مرز زميني قطر و عربستان حفر خواهد شد و از منطقه «سلوي» تا «خور العديد» امتداد خواهد داشت.
روزنامه السبق عربستان در گزارش خود تأکيد کرده که اين پروژه در انتظار موافقت رسمي مسئولان سعودي است و در صورت موافقت با همکاري ۹ شرکت در عرض يک سال اجرايي خواهد شد.
بر اساس گزارشي که روزنامه السبق به نقل از منابع آگاه خود منتشر کرده بود تأکيد کرده بود که اهميت راهبردي اين منطقه و نوع خاک شني موجود در اين منطقه از اصلي ترين دلايل احداث اين کانال است و با توجه به اينکه اين منطقه تقريبا خالي از سکنه است احداث اين کانال فعاليت اقتصادي ميان عربستان و ديگر کشورهاي عربي مجاور را تقويت خواهد کرد.
عربستان تصميم دارد تا منطقه سلوي تا خور العديد را با کانالي به عرض ۲۰۰ متر و عمق ۱۵ تا ۲۰ متر و طول ۶۰ کيلومتر احداث کند تا امکان عبور انواع کشتي ها از اين کانال فراهم شود و هزينه اوليه اي که براي اين پروژه در نظر گرفته شده است ۲/۸ ميليارد ريال تخمين زده شده است.
السبق گزارش داده که علاوه بر ساخت تفريحگاه ها و هتل هاي ساحلي، عربستان يک بندر جديد در سلوي و يک بندر ديگر در منطقه «الزوايد» احداث خواهد کرد. عربستان همچنين تصميم دارد تا اين کانال را در منطقه مرزي خاک خود و در حد فاصل يک کيلومتر از خط مرزي با قطر احداث کند تا به اين ترتيب اين کانال آبراهي خصوصي باشد و قطر نتواند از آن به عنوان آبهاي بين المللي استفاده کند.
استقرار نيروهاي گارد مرزي عربستان در گذرگاه سلوي
اين روزنامه گزارش داده است که نيروهاي گارد مرزي گذرگاه سلوي را در اختيار گرفته و اين اقدام در راستاي آماده سازي منطقه براي ايجاد کانال دريايي ميان خاک قطر و عربستان است.اين روزنامه همچنين تأکيد کرده است که هزينه اجراي اين پروژه برعهده بخش هاي خصوصي عربستاني و اماراتي خواهد بود و شرکت هاي مصري در زمينه حفر کانال هاي آبي نيز در اين پروژه همکاري خواهند کرد.
در اولين واکنش رسمي به اين طرح هم «سعود القحطاني» مشاور ارشد ديوان پادشاهي عربستان در توئيتر خود به رجز خواني براي قطر پرداخته و گفته است که با اجرايي شدن اين طرح قطر به جزئي از جزيره سلوي تبديل خواهد شد.
وي با تأکيد بر اينکه رياض در آينده پايگاهي نظامي در کنار ديگر پايگاه هاي نظامي خارجي در جزيره سلوي تأسيس خواهد کرد و در ادامه گفته:
تاريخ روزي به ياد خواهد آورد که دولتي در اينجا وجود داشته است.
القحطاني در ادامه نوشته: آيا تصميم براي تغيير جغرافيايي با ايجاد جزيره سلوي با قوانين بين المللي در تضاد است؟ آيا عربستان حق دارد در اين منطقه يک پايگاه نظامي تأسيس کند؟ آيا رياض حق دارد تأسيسات هسته‌اي خود را در اين منطقه احداث کند؟ آيا عربستان 
مي‌تواند پسماند هاي هسته اي خود را در اين منطقه دفع کند؟ بله قطعا عربستان اين حق را دارد، اين يعني حاکميت!
ولي با تصور اينکه عربستان اين طرح خود را اجرايي کند و مرزهاي زميني خود با قطر را قطع کند، تا زماني که قطر نتواند از اين آبراه استفاده کند چگونه امکان دارد اين منطقه را به يک منطقه تجاري فعال تبديل کرد. در حالي که رياض ادعا مي کند که اين منطقه را به منطقه اي صنعتي و هسته اي تبديل خواهد کرد آيا امکان تبديل کردن آن به يک منطقه مسکوني و گردشگري وجود دارد؟
از سوي ديگر در حالي که خليج فارس و تنگه هرمز وجود دارد، چرا کشتي هاي تجاري و نفتي به جاي عبور از تنگه هرمز براي عبور از اين گذرگاه کوچک راه خود را چند برابر کرده و به جاي عبور از شمال قطر به جنوب اين کشور رفته تا از گذرگاه مرزي عربستان عبور کنند؟
بيشتر از اينکه عربستان به دنبال فعال کردن صنعت گردشگري و رشد اقتصادي اين منطقه باشد در واقع هدف اش از احداث اين کانال تحريک قطر و ايجاد رعب و وحشت داخلي براي مردم اين کشور است. سکوت قطر در برابر گزارش هاي منتشر شده در خصوص اجرايي شدن اين پروژه و واکنش مسئولان کشورهاي محاصره‌کننده قطر به سکوت دوحه گواه بر اين مسئله است که هدف از انتشار چنين گزارش هايي يا حتي اجرايي شدن چنين پروژه اي ترساندن دوحه است.
در همين راستا «انور قرقاش» وزير مشاور دولت امارات در امور خارجه در توئيتي سکوت قطر را نشانه ترس دانست و گفت راهکار با تکبر قطر ايجاد نمي شود بلکه اين کشور بايد با عقلانيت و دانايي در سياست هايي که باعث شده اين وضعيت براي دوحه ايجاد شده تجديد نظر کند.
از سوي ديگر دعوت رسمي از قطر براي مشارکت در نشست سران عربي که قرار است در رياض برگزار شود، پيام هاي متناقضي از سوي کشورهاي تحريم کننده قطر ارائه مي دهد زيرا در حالي که ادعا مي کنند تلاش خواهند کرد تا قطر را منزوي کنند، دعوت از اين کشور براي مشارکت در نشستي در رياض خلاف اين مسئله را نشان مي دهد. ناظران سياسي مي گويند تصميم دولت قطر براي مشارکت در اين نشست آن هم با حضور «تميم بن حمد» امير اين کشور پيامي است که قطر به ديگر کشورهاي عربي به ويژه کشورهاي محاصره کننده قطر مي دهد و تأکيد مي کند که بر خلاف ادعاي رياض و ابوظبي قطر منزوي نيست.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9194/1/17595/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha