آرشیو
انتخاب نشریه


پنج نکته در خصوص سياست موشکي غرب در قبال ايران
تقسيم کارموشکي کاخ سفيد و کاخ اليزه

حنيف غفاري 
 طي هفته هاي اخير، شاهد فضاسازي سياسي، رسانه اي و تبليغاتي کشورهاي غربي عليه توان موشکي کشورمان هستيم. متعاقب شکست داعش در سوريه و عراق که به مثابه شکست غرب در منطقه تلقي مي شود، اين روند تشديد شده است. دونالد ترامپ رئيس جمهور ايالات متحده نيز در سخنراني جنجالي خود عليه توافق هسته اي، خواستار گنجانده شدن موضوع توان موشکي ايران در برجام  به عنوان يکي از پيش شرطهاي حفظ توافق هسته اي از سوي آمريکا شد. از سوي ديگر، امانوئل ماکرون رئيس جمهور فرانسه نيز طي روزهاي اخير بارها نسبت به توان موشکي کشورمان ابراز نگراني کرده و خواستار مذاکره با ايران بر سر اين موضوع شده است. همان گونه که مشخص است، ميان مقامات غربي در تقابل با برنامه موشکي ايران نوعي تقسيم کار صورت گرفته است. در اين خصوص نکاتي وجود دارد که لازم است مورد توجه قرار گيرد :
1 - در ملاقات ماه سپتامبر( شهريور ماه) ميان روساي جمهور ايالات متحده آمريکا و فرانسه در حاشيه برگزاري نشست مجمع عمومي سازمان ملل متحد در نيويورک مقرر گرديد تا پاريس فشارهاي خود بر تهران را بابت برگزاري مذاکرات موشکي تشديد کند. اگرچه قبل از اين ديدار نيز مقامات فرانسوي خواستار مذاکره بر سر توان موشکي و دفاعي ايران شده بودند، با اين حال متعاقب اين ملاقات، فشارهاي فرانسه بر سر تحديد توان موشکي و دفاعي کشورمان به صورت تصاعدي و فزاينده افزايش پيدا کرده است. حتي امانوئل ماکرون کار را به جايي رساند که مسئوليت حمله موشکي انصارالله به رياض را بر گردن جمهوري اسلامي ايران انداخت و به اين بهانه، از توان موشکي کشورمان به عنوان تهديدي براي امنيت منطقه ياد کرد. بنابراين، مواضع اخير فرانسه در تقابل با برنامه موشکي ايران تصادفي يا اتفاقي نبوده و معلول تقسيم کاري است که ميان ترامپ و ماکرون صورت گرفته است. 
2 - در جريان برگزاري سلسله مذاکرات هسته اي ميان ايران و اعضاي 5+1 در ژنو و وين، لوران فابيوس وزير امور خارجه فرانسه نقش پليس بد را ايفا کرد و حتي يکبار مانع از انعقاد توافق موقت ژنو ميان طرفين گرديد. هم اکنون، امانوئل ماکرون از سوي ترامپ مامور شده است تا بار ديگر نقش پليس بد را در قبال توان موشکي ايران ايفا کند، با اين تفاوت که هنوز ميز مذاکره اي چيده نشده و در آينده نيز نخواهد شد! حتي برخي منابع خبري و تحليلي معتقدند که رئيس جمهور ايالات متحده آمريکا در قبال اين نقش آفريني پاريس، وعده هايي به ماکرون داده است. يکي از اين وعده ها، تجديد نظر در توافق آب و هوايي پاريس مي باشد. اگرچه مقامات فرانسوي به صورت مستمر تاکيد مي کنند که موضوع توافق آب و هوايي پاريس ارتباطي با موضوعات ديگر در سياست خارجي اين کشور ندارد، اما واشنگتن و پاريس نگاهي مجزا نسبت به پديده هاي جاري در حوزه سياست خارجي خود ندارند!
3 - در جريان برگزاري مذاکرات هسته اي ميان ايران و اعضاي 5+1 بين سالهاي 1392 تا 1394، جان کري وزير امور خارجه سابق ايالات متحده نيز خواستار گنجاندن موضوع توان موشکي ايران در برجام بود. حتي کار به جايي رسيد که مذاکرات مسقط در سال 1393 به دليل اصرار طرف آمريکايي بر سر اين موضوع با شکست مواجه شد. "ريچارد نفيو" عضو تيم مذاکره کننده هسته اي آمريکا  که از وي به عنوان معمار تحريمهاي ايران نيز ياد مي‌شود، اخيرا تاکيد کرده است که واشنگتن در آن دوران پس از اينکه نسبت به شکست مذاکرات ( در صورت اصرار بر سر گنجاندن موضوع توان موشکي ايران در برجام ) اطمينان پيدا کرد، ناچار شد از مواضع خود در اين خصوص عقب نشيني کند. با اين حال وي پيشنهاد داده است که در برهه فعلي مي توان بر سر موضوعاتي مانند توان و برد و حتي تعداد موشکهاي ايران وارد مذاکره شد! از اين رو ميان دموکراتها و جمهوري‌خواهان آمريکا بر سر تقابل موشکي با ايران کمترين اختلاف نظري وجود ندارد. حدود يک‌ماه قبل نيز مجلس نمايندگان آمريکا قطعنامه اي را تحت عنوان "قانون اجرايي برنامه  موشکي بالستيک ايران و تحريم هاي بين المللي " را با اکثريت آرا به تصويب رساند. نکته قابل توجه در اين خصوص، همراهي مطلق دموکراتهاي کنگره با جمهوري‌خواهان بود، به گونه اي که حتي يک نفر از اعضاي دموکرات مجلس نمايندگان آمريکا با اين موضوع مخالفت نکرد. 
4 - صورتبندي "تقابل موشکي غرب با ايران" بر خلاف آنچه تصور مي شود، چندان دشوار نيست. ايالات متحده آمريکا و تروئيکاي اروپايي جهت مقابله با توان دفاعي و موشکي ايران وارد معامله شده اند. واشنگتن و پاريس دو بازيگر اصلي آن سوي معادله هستند، ضمن آنکه لندن و برلين نيز از قبل در اين خصوص به کاخ سفيد و کاخ اليزه چراغ سبز نشان داده اند.بنابراين، در بعد ماهوي موضوع، ميان واشنگتن و تروئيکاي اروپايي اتفاق نظر وجود دارد. با اين حال در بعد ظاهري و شکلي موضوع ، ميان آمريکا و متحدان آن تنها يک اختلاف وجود دارد: ترامپ معتقد است که توان موشکي ايران بايد در ذيل برجام و در ارتباط با سند توافق هسته‌اي گنجانده شود. اين در حالي‌است که تروئيکاي اروپايي و دموکرات‌هاي آمريکا معتقدند موضوع توان موشکي ايران بايد به عنوان يک موضوع جداگانه و در قالب توافقي ثانويه منعقد شود. بوريس جانسون وزير امور خارجه انگليس و زيگمار گابريل وزير امور خارجه آلمان نيز به مقامات آمريکايي اعلام کرده اند 
که تلاش براي تغيير برجام از طريق يک  الحاقيه  ( که شامل توان موشکي ايران نيز شود) امکان‌پذير نيست اما مي توان در قالب توافقي ثانويه ( برجام 2) اين اقدام را صورت داد. حتي افرادي مانند رکس تيلرسون وزير امور خارجه آمريکا نيز با اين ايده موافق هستند، با اين حال سناتورهايي مانند تام کاتن و سياستمداراني مانند نيکي هيلي همچنان با آن مخالفت مي کنند.
5 - منازعه روبنايي و شکلي آمريکا و تروئيکاي اروپايي بر سر نحوه تحديد توان موشکي ايران، اساسا اهميتي براي جمهوري اسلامي ايران ندارد. مسئله اصلي اين است که بر سر کليت موضوع ميان واشنگتن و شرکاي اروپايي آن اتفاق نظر وجود دارد. به عبارت بهتر، "جنبه ظاهري" موضوع نبايد دستگاه ديپلماسي و سياست خارجي ما را از توجه به "جنبه ماهوي" و " زير بنايي" موضوع باز دارد. آنچه مسلم است اينکه تنها راه ممکن براي خنثي سازي هر گونه اقدام آمريکا و متحدان اروپايي آن عليه توان موشکي ايران، مخالفت مطلق با هرگونه مذاکره موشکي با آنها و از سوي ديگر، تقويت روز افزون توان دفاعي کشورمان است. همچنين تروئيکاي اروپايي نيز بايد بابت بازي در زمين ايالات متحده آمريکا مورد بازخواست جدي دستگاه سياست خارجي کشورمان قرار گيرند. بدون شک در صورت مواجهه قاطعانه و هوشمندانه با اين موضوع، تقسيم کار کاخ سفيد و کاخ اليزه و دو کشور اروپايي آلمان و فرانسه در تقابل با توان دفاعي و موشکي کشورمان به جايي نخواهد رسيد. 

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9088/1/1744/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha