آرشیو
انتخاب نشریه
تاریخ انتشار:1397/2/5 / شناسه خبر:9058/سرویس:اجتماعی
محبیان:
اصلاح‌طلبان به دلایل حزبی گزینه‌های تصدی شهرداری را کنار می‌زنند
تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: باعث تاسف است که بازی های حزبی برخی گزینه های شهرداری را کنار می زنند و در پی مدیرانی هستند که اوامر آنها را اطاعت کنند.

امیر محبیان تحلیلگر مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به سیاسی کاری های شورای شهر تهران و اصلاح طبان برای انتخاب شهردار گفت: متاسفانه معضل جدی جامعه ما در سطح مدیریتی که ناکارآمدی است عمدتا با پوششی از سیاسی بازی همراه می شود.

وی ادامه داد: شکی نیست که شهرداری بدلیل تماس روزمره با زندگی مردم تهران از اهمییت بسیاری برخوردار است لذا سیاستمداران می کوشند از آن به مثابه پلکانی برای قدرت بهره بگیرند. فارغ از این که این کار درست هست یاخیر، بهتر آن است که جلب نظر مردم از طریق کارآمدی در حل مشکل مردم صورت گیرد نه بازی هایی پوچ و تبدیل شهرداری به محل بازی های سیاست بازانه که شهر را فلج کند.  

این فعال سیاسی تاکید کرد: به گمان من اصلاح طلبان اگر می خواهند نظر مردم تهران را جلب کنند باید شهرداری توانمند و مدیر و آگاه از محیط شهرداری و درخدمت مردم را بکار بگمارند؛ نه چهره ای در خدمت حزب خاص آنها.

وی در ادامه تصریح کرد: باعث تاسف است که بازی های حزبی مثلا مدیری مثل محسن هاشمی را که شهرداری را می شناسد فقط بدلیل این که اصولگرایان مخالف او نیستند یا او مواضع تند جناحی نمی گیرد؛ کنار می زنند و در پی مدیرانی هستند که اوامر آنها را اطاعت کنند.  

محبیان با تاکید بر اهمیت انتخاب فردی کارامد برای تصدی شهرداری تهران خاطر نشان کرد: براین باورم که شهردار تهران بر حسب جنس کار خود باید مدیری پرکار و عملگرا باشد و وضعیت ابر شهر تهران را بهبود ببخشد فارغ از این که هر گرایش سیاسی داشته باشد.  

وی درپایان خاطر نشان کرد: واقعا از سران اصلاحات انتظار است اگر واقعا خواهان رضایت مردم و اصلاح واقعی هستند مقابل اعمال نفوذ های نادرست در انتخاب شهردار بایستند و رضایت مردم را بر رضایت این یا آن حزب سیاست زده که قصد کاریابی برای نیروهای بیکار خود دارند؛ ترجیح دهند.

لینک خبر: