آرشیو
انتخاب نشریه
تاریخ انتشار:1397/6/19 / شناسه خبر:23472/سرویس:اجتماعی
فرمانده ناجا مطرح کرد:
ضرورت پیشگیری از هنجارشکنی‌های اجتماعی و اخلاقی در سواحل شمالی
فرمانده نیروی انتظامی در بازدید از دریابانی استان مازندران گفت: باید از وقوع هنجارشکنی و ناهنجاری‌های اجتماعی و اخلاقی در سواحل پیشگیری و برخورد کرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری به همراه فرمانده انتظامی استان مازندران با حضور در فرماندهی دریابانی استان مازندران از بخش‌های مختلف این یگان بازدید کرد.

فرمانده ناجا در جمع فرماندهان و مسئولان دریابانی استان مازندران، روزمرگی در انجام کارها را یکی از آفات انسان برشمرد و تاکید کرد: باید هر روز با احساس تازگی و نشاط، در محل کار خود حاضر شویم و خداوند منان را به جهت این توانایی شاکر باشیم.

وی بر تقویت نشاط، نوآوری و ابتکار عمل در مأموریت‌های محوله تاکید کرد و افزود: برای تأمین امنیت و آسایش سواحل تا عمق دریا باید از همه ظرفیت‌ها استفاده کرد.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور با بیان اینکه موضوعات در مرزهای خشکی و دریایی، ثابت و محدود است، عنوان کرد: این موضوع نباید در ما تأثیر منفی و باعث ترس و نگرانی شود، بلکه باید با آمادگی کامل در برابر تهدیدات و آسیب‌ها ایستادگی کرد و ضمن خنثی کردن توطئه‌ها، همیشه آماده اجرای مأموریت‌ها در شرایط مختلف باشیم.

وی افزود: مردم باید احساس کنند دریابانی جلوه‌ای از اقتدار، نظم و قابل اعتماد بودن برای مردم است که می‌تواند به آن تکیه کنند و با آن ارتباط داشته باشند.

فرمانده ناجا تاکید کرد: ما باید به تولید ملی کمک کنیم و افرادی که با رعایت قانون و ضوابط به دنبال کسب و کار و آبادانی شهر و کشورشان هستند را پشتیبانی و حمایت کنیم.

سردار اشتری در ادامه با اشاره به طرح سالم‌سازی دریا و مسئولیت انتظامی و دریابانی در سواحل دریا و داخل شهرها، تصریح کرد: هرچند جلوگیری از وقوع غریق و نجات جان انسان‌ها از اهمیت بسزایی برخوردار است اما باید از وقوع هنجارشکنی و ناهنجاری‌های اجتماعی و اخلاقی در سواحل پیشگیری و برخورد کرد.

فرمانده ناجا با بیان اینکه در طرح سالم‌سازی دریا باید با برنامه عمل کرد، افزود: هر چند برخورد و پیشگیری از ناهنجاری‌های اجتماعی با توجه به هجمه دشمنان نظام، کار سختی است، اما باید در حد توان و با استفاده از همه ظرفیت‌ها در این حوزه اقدام کرد.

فرمانده ناجا بر مسئول‌سازی سایر دستگاه‌ها در حوزه طرح سالم‌سازی دریا تاکید کرد و افزود: باید سهم هر دستگاه در این حوزه مشخص شود؛ چرا که اگر همه دستگاه‌ها پای کار باشند و مسئولیت خود را به خوبی انجام دهند، بسیاری از مشکلات رفع خواهد شد.

سردار اشتری در ادامه با اشاره به روزهای پایانی فصل تابستان و افزایش حجم مسافرت‌ها و افزایش بار ترافیکی محورهای مواصلاتی و همچنین محورهای منتهی به پایتخت، افزود: باید با آمادگی کامل نسبت به حفظ نظم، امنیت و آرامش در مدت زمان باقی‌مانده اقدام کرد تا مردم سفرهایشان را به اتمام برسانند و مشکلی در این زمینه نداشته باشیم.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور از عقد قرارداد و تفاهم‌نامه با وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح کشور در راستای افزایش تجهیزات خبر داد و ابراز امیدواری کرد با اجرای این تفاهم‌نامه، بخشی از مشکلات در حوزه تجهیزات حل خواهد شد.

فرمانده ناجا با اشاره به ظرفیت و توانمندی ناجا در کشور، گفت: وضعیت نیروی انتظامی در مقایسه با دیگر نهادها خوب است و اعتماد و رضایتمندی مردم از این نیرو نسبت به بقیه دستگاه‌ها بیشتر است.

وی اضافه کرد: در حوزه امنیت، نیروی انتظامی بالاترین نمره را در مقایسه با دیگر نیروهای مسلح کشور دارد و مأموریت‌های خود را عاقلانه و مدبرانه انجام می‌دهد و این موجب رضایت‌مندی فرماندهی معظم کل قوا، مسئولان و همه مردم شده است.

فرمانده ناجا در ادامه به موضوع معیشت کارکنان اشاره کرد و افزود: در سال گذشته و تا پایان سال جاری موضوع عطر گل یاس تعیین تکلیف شده و همه مطالبات کارکنان در این حوزه پرداخت خواهد شد و از سال آینده خدمات مضاعفی را برای کارکنان در دستور کار داریم.

وی با اعلام اینکه نهضت خانه‌سازی در سال 98 را در دستور کار داریم، افزود: به دنبال آن هستیم تا همه کارکنان ناجا که فاقد منزل مسکونی هستند، در این طرح صاحب خانه شوند.

سردار اشتری در پایان با اشاره به برخی مشکلات موجود، تحرکات داخل و خارج کشور از سوی دشمنان نظام را به کف روی آب تعبیر کرد و افزود: ما در آستانه 40 سالگی پیروزی انقلاب هستیم و باید محکم‌تر از گذشته کارها را به پایان برسانیم و مشکلی که قابل حل نباشد در کشور وجود ندارد، هر چند مشکل داریم، اما بن بست نداریم.

لینک خبر: