آرشیو
انتخاب نشریه
تاریخ انتشار:1397/6/18 / شناسه خبر:22516/سرویس:اجتماعی
کارشناس مسائل سیاسی:
دولت‌ در بحران‌ اقتصادی از خود سلب مسئولیت نکند
کارشناس مسائل سیاسی گفت: دولت‌ها همواره تلاش کرده‌اند در مشکل‌های بزرگ اقتصادی از خود سلب مسئولیت کنند و موضوع را به‌جای دیگری ارجاع دهند.

ناصر ایمانی در گفتگو با خبرنگار احزاب گروه سیاسی خبرگزاری آنا در رابطه با چگونگی شکل‌گیری آرایش جنگ اقتصادی از سوی دولت با هدف مهار بحران، گفت: شرایط اقتصادی امروز هیچ ربطی به شرایط بین‌المللی ندارد و همه صاحب‌نظران تأکید می‌کنند که عمده مشکل‌های اقتصادی امروز ریشه در داخل دارد.

وی با بیان اینکه بحران اقتصادی امروز کشور ناشی از ضعف در برنامه‌ریزی‌ها و سوءمدیریت‌هاست، تصریح کرد: بخش بسیار کمی از آن مربوط به مسئله تحریم‌ها و سایر مسائل خارجی است.

ایمانی ادامه داد: در سال‌های گذشته رشد نقدینگی در کشورمان بیش از 300 درصد بوده یعنی سه برابر قبل شده و معلوم است این رشد نقدینگی منجر به افزایش قیمت‌ کالاها و ارز می‌شود و این ربطی به مسائل بین‌المللی مثل تحریم‌ها ندارد. باید در داخل تدابیری از سوی دولت و مجلس اندیشیده شود تا از این مشکل‌های اقتصادی موجود خارج شویم.

این کارشناس مسائل سیاسی با تأکید بر این موضوع که همه دولت‌ها همواره تلاش کرده‌اند تا از مشکل‌های بزرگ اقتصادی سلب مسئولیت کنند، اظهار کرد: دولت‌ها تلاش کرده‌اند تا موضوع را به‌جای دیگری ارجاع دهند و این قابل قبول نیست؛ زیرا در این زمینه مسئولیت دارند.

این فعال رسانه‌ای اصول‌گرا خطاب به افرادی که خواهان مذاکره مجدد با آمریکا هستند، گفت: مذاکره به اندازه کافی صورت گرفته که برجام نمونه آن است، اما مشکلی حل نشد و به تعبیری بدتر از قبل هم شد و آن کسانی‌که می‌گویند باید مذاکره مجدد انجام شود بدانند که طولانی‌ترین مذاکرات خارجی صورت گرفته که در تاریخ سیاست خارجی ما بی‌سابقه بوده، اما نتیجه چه شد؟

وی افزود: نمی‌خواهم بگویم نباید مذاکره کرد و یا ارتباط نداشت، اما مذاکره تنها راهکار حل مشکل نیست و تجربه این‌را ثابت کرده است.

این تحلیل‌گر سیاسی به دولت پیشنهاد کرد: باید هرگونه امید به خارج از کشور برای رفع چالش‌های اقتصادی را قطع کرد و دولت توجه ویژه‌ای به تقویت تولید داخلی داشته باشد؛ زیرا با تقویت تولید داخلی خواهیم توانست از گردنه‌های سخت اقتصادی به‌سلامت عبور کنیم.

لینک خبر: