آرشیو
انتخاب نشریه
تاریخ انتشار:1397/6/18 / شناسه خبر:22514/سرویس:اجتماعی
معاون پارلمانی سپاه در گفتگو با آنا مطرح کرد:
جنگ‌روانی دشمن برای ایجاد تفرقه میان مردم عراق و ایران
معاون پارلمانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: مثلث شوم منطقه با حربه‌ فتنه‌انگیزی در حوزه اقتصادی و سیاسی، راه به‌جایی نبردند، لذا از طریق جنگ روانی به‌دنبال ایجاد تفرقه میان مردم عراق و ایران هستند.

سردار محمدصالح جوکار در گفتگو با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا، تعرض به کنسولگری ایران در بصره را توطئه دشمنان برای ایجاد اختلاف میان روابط ایران و عراق عنوان و اظهارکرد: مدتی است هجمه رسانه‌ای و اقتصادی علیه ایران شروع‌شده است که هسته مرکزی آن را آمریکایی‌ها تشکیل داده‌اند و مقام معظم رهبری هم به‌خوبی این مسئله را تبیین فرمودند.

وی تأکید کرد: مثلث شوم آمریکا، صهیونیست و آل‌سعود با حربه‌ فتنه‌انگیزی در حوزه اقتصادی و سیاسی، راه به‌جایی نبردند، لذا از طریق جنگ روانی این اختلاف‌ها را پیگیری می‌کنند که ایجاد تفرقه میان مردم عراق و ایران هم در همین راستاست.

معاون پارلمانی سپاه پاسداران بابیان اینکه زمینه‌های چنین توطئه‌ای را در مشهد شاهد بودیم که سعی کردند ظن مردم را به عراقی‌ها خراب کنند و مسائلی را مطرح کردند که از بنیان دروغ بود، گفت: در جای دیگر دیدیم که درزمینهٔ اتباع ایران و عراق در منطقه جنوب کشور دنبال فتنه‌انگیزی بودند و امروز هم بصره را در دستور کار قراردادند که قطعاً دستور عملیاتی آن را آمریکایی‌ها صادر کرده‌اند که عوامل سعودی در بصره به آن دامن می‌زنند.

جوکار با تأکید بر اینکه این توطئه‌ها هم مانند دیگر پروژه‌های ضد ایرانی مقطعی است و ناکام خواهد ماند، تصریح کرد: دولت‌های عراق و ایران به‌یقین با اقدام‌های خرابکارانه این عده از مزدورانِ مثلث شوم منطقه برخورد جدی خواهند کرد.

معاون پارلمانی سپاه تحت‌الشعاع قرار دادن راهپیمایی عظیم اربعین با چنین تحرکاتی را گوشزد کرد و گفت: راهپیمایی اربعین مانور قدرت شیعه، جهادی‌گری و انقلابی‌گرای است و آمریکا، صهیونیست و آل‌سعود به‌شدت از آن وحشت دارند.

وی تأکید کرد: این‌ها تمام تلاش خود را برای جلوگیری از این مانور بزرگ شیعی انجام خواهند داد و ناآرامی‌های بصره و تعرض به سرکنسولی ایران هم در همین راستا ارزیابی می‌شود و ممکن است بازهم دست به اقدام‌های این‌چنینی بزنند.

جوکار مقابله با چنین روش‌هایی را نیازمند هوشیاری دو ملت ایران و عراق دانست و خاطرنشان کرد: دولت عراق هم باید با عوامل چنین اهانت‌هایی برخورد جدی داشته باشد و اجازه ندهد این راهپیمایی عظیم که دنیا را به حیرت وامی‌دارد دستخوش حوادثی شود که صهیونیست‌ها به دنبال بهره‌برداری از آن هستند.

لینک خبر: