آرشیو
انتخاب نشریه
تاریخ انتشار:1397/6/16 / شناسه خبر:22472/سرویس:اجتماعی
آیت‌الله امامی‌کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:
دستگاه قضایی با مفسدان اقتصادی برخورد کند
خطیب نماز جمعه تهران گفت: احتکار و بالا بردن قیمت، خیانت به انسانیت و کشور است.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری آنا، آیت‌الله محمد امامی‌کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران که در مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم به مسئله فساد پرداخت و گفت: افرادی هستند که اگر کار را به‌دست آن‌‌ها بسپارید و قدرت در اختیار داشته‌ باشند، تمام تلاش خود را برای ایجاد فساد به‌کار می‌گیرند؛ این افراد تمام فکر و انگیزه‌هایشان فقط فساد است.

وی افزود: عده‌ای هستند که تلاش دارند مسائل مربوط به حیات و امنیت جامعه مثل غذا، ازدواج و اقتصاد را تضعیف کنند اما این افراد کور خوانده‌اند؛ زیرا فساد در زمین هرگز باقی نخواهد ماند.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اگر تولید و کشاورزی ضربه بخورد دین ضربه خواهد خورد، گفت: اگر اقتصاد از بین رود، دین مردم هم از بین خواهد رفت و کم هستند افرادی که فقط با یک قرص نان، یک عدد خرما و ذکر یاد خدا زندگی کنند؛ بنابراین از بین رفتن اقتصاد منجر به تضعیف انسانیت می‌شود.

خطیب نماز جمعه تهران تصریح کرد: افرادی که به‌دنبال فساد هستند باید توسط دستگاه‌ قضائی و انتظامی شناسایی شوند تا به سزای اعمالشان برسند.

امام جمعه موقت تهران با خائن خطاب کردن محتکران، افزود: احتکار و قیمت را بالا بردن، خیانت به انسانیت و کشور است و این دو را از بین می‌برد و به خانواده محتکران توصیه می‌کنم، پولی که پدران شما از طریق احتکار به‌دست می‌آورند را شما هم خرج کنید، جهنم نصیبتان خواهد شد؛ لذا بر شما واجب است که نگذارید یک آدم فاسد و رشوه‌گیر زندگی کند.

امامی‌کاشانی ادامه داد: ثروت و قدرت نباید مثل آب در کشتی باشند تا کشتی را غرق کنند بلکه باید زیر کشتی باشند تا آن‌ را به مقصد برسانند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با استناد قرار دادن بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر کار شبانه‌روزی سران قوا، گفت: باید راه‌های مبارزه را پیدا کرد و رژیم آمریکا و رژیم صهیونیستی با ما در حال جنگ هستند اما گویا این‌را نمی‌دانیم که در شرایط جنگ به‌سر می‌بریم؛ بر تمام قوا لازم است تا از راه‌هایی که می‌شود ملت را از این وضعیت اقتصادی نجات دهند تا این کشور را از این ناآرامی و تلاطم به ساحلی آرام برسانیم.

خطیب جمعه تهران به مسئله جنگ رسانه‌ای اشاره کرد و افزود: جنگ رسانه‌ای محور فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع اعضای مجلس خبرگان بود و این جنگ با هدف ایجاد اضطراب و التهاب در میان مردم از سوی دشمن برنامه‌ریزی می‌شود تا مردم را از نظام جدا کنند.

وی سخنان ترامپ در خصوص تعیین زمان برای تسخیر خاورمیانه را نشأت‌گرفته از دیوانگی و سبک‌سری او دانست و تصریح کرد: اصل هدف آن‌ها تسخیر خاورمیانه است و ایران تنها کشور این منطقه نیست و کشورهای دیگر اسلامی هم وجود دارند که می‌خواهند به هر طریقی به سراغ آن‌ها بروند اما همان‌طور که در این چهل سال به جایی نرسیده‌اند در این توطئه هم موفق نخواهند بود و ترامپ و نتانیاهو این آرزو را به‌گور خواهند برد.

امام‌جمعه موقت تهران با بیان اینکه بدبینی را در جامعه گسترش ندهید، گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی تأکید کرده‌اند که ویروس بدبینی را در جامعه اشاعه ندهید و آن‌را از بین ببرید.

وی افزود: این کار رسانه‌هاست که در جنگ با ایران در فضای مجازی، جو را آلوده کنند. به‌عنوان مثال وقتی به قوه مجریه می‌رسند، می‌گویند قوه مجریه چنین و چنان است و یا وقتی به قوه قضائیه می‌‌رسند، می‌گویند دانه‌درشت‌ها را رها کرده‌اند و یا وقتی نوبت به مجلس می‌رسد، می‌گویند مجلس قوانینی را می‌گذراند که چنین و چنان است. این شبهه‌ها مردم را از سه قوه دور می‌کند.

امامیکاشانی ادامه داد: وقتی این رسانه‌ها در مورد رهبر معظم انقلاب اسلامی بخواهند صحبتی را مطرح کنند، می‌گویند که ایشان خوب حرف می‌زنند اما کسی به حرف آن‌ها گوش نمی‌دهد و باید در این شرایط با نظام جمهوری اسلامی خداحافظی کرد و این نظام را باید کنار گذاشت.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: دشمن سرمایه‌گذاری‌های کلانی را روی این موضوع انجام داده و تمام فکرش بر این است که این‌ را در میان اذهان عمومی جای بیاندازند.

خطیب جمعه تهران با بیان اینکه کارهای خوب بسیاری از سوی قوا صورت گرفته است، گفت: ممکن است در جایی مشکلی وجود داشته باشد اما این می‌توان با مطالعه، تلاش شبانه‌‌روزی، مدیریت قوی و انگیزه ایمان بالا این مشکل‌ها را حل‌وفصل کرد.

امام‌جمعه موقت تهران با بیان اینکه ترامپ خبیث اعتراض‌های داخلی به عمل دولت را به اشتباه نشانه سقوط نظام جمهوری اسلامی می‌داند، گفت: ببینید دشمن چه‌گونه دارد برنامه‌ریزی می‌کند و همین‌که میوه‌فروش، میوه را گران می‌کند و یا محتکری، کالایی را احتکار می‌کند، مشاهده می‌کنید که چه ضربه‌ای به این کشور وارد می‌سازید.

عضو مجلس خبرگان رهبری از فرهیختگان و دلسوزان کشور خواست که در این جنگ اقتصادی راه‌حل ارائه دهند و تصریح کرد: این وظیفه همه ما هست.

وی گفت: داریم به محرم و عاشورا نزدیک می‌شویم و از همه اقشار مختلف جامعه می‌خواهم از عاشورا درس ایثار یاد بگیرند و بدانند که نظام جمهوری اسلامی ایران غریب است و دنیا علیه این نظام قیام کرده و اگر مردم تحمل کنند و به فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی گوش فرا دهند از این امواج هم عبور خواهیم کرد و به سرمنزل مقصود با موفقیت می‌رسیم.

لینک خبر: