آرشیو
انتخاب نشریه
تاریخ انتشار:1397/6/9 / شناسه خبر:20473/سرویس:اجتماعی
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا در نماز جمعه تهران خبر داد:
رونمایی از پیشرفته‌ترین رادار دوربرد در آینده نزدیک
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا گفت: ایران اسلامی در آینده نزدیک شاهد رونمایی و عملیاتی شدن پیشرفته‌ترین رادار دوربرد برای رصد تحرکات دشمن هزاران کیلومتر فراتر از مرزها خواهد بود.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری آنا، امیر سرتیپ علیرضا صباحی‌فرد در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه تهران که به مناسبت سالروز تشکیل قرارگاه خاتم الانبیا صورت گرفت، اظهار کرد: حمد و سپاس بیکران به درگاه خداوندی که توفیق خدمتگزاری و سنگربانی از حریم عزت، کرامت و تأمین امنیت ملت عزیز و شریف ایران اسلامی را به سربازان و شیفتگان ولایت علوی، در سایه ثار اطاعت بی‌چون و چرا از سیره مولایمان عنایت فرمود.

وی اضافه کرد: در سالروز اقدام تروریستی انفجار دفتر ریاست جمهوری و شهادت مظلومانه رئیس‌جمهور و نخست وزیر وقت، شهیدان رجایی و باهنر هستیم. روزگاری که داعش نبود، اما داعش صفتانی بودند که باعث شهادت پاکترین انسان‌ها در انقلاب اسلامی شوند.

وی تقارن سالروز ابلاغ فرمان حکیمانه فرمانده معظم کل قوا در سال 1387 مبنی بر تشکیل قرارگاه پدافند هوایی با ماه مبارک ذی‌الحجه را غنیمت شمرده و با تبریک اعیاد غدیر و قربان، گفت: نعمت ولایت موهبت بزرگی است که به بشریت عطا شده تا در زمان غیبت امام معصوم سکاندار کشتی امت اسلامی و سفینه نجات در طوفان‌های سهمگین زمانه باشند.

صباحی‌فرد با خطاب قرار دادن نمازگزاران اظهار کرد: دشمن عزم خود را جزم کرده تا با اعمال تهدیدهای همه جانبه، فشارهای بی‌سابقه‌ای به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران وارد کند.

وی با اشاره به اینکه این دشمنی‌ها از ابتدای انقلاب اسلامی وجود داشته و تنها شکل، روش و نوع شدت تهدید و توطئه در مقاطع مختلف تغییر کرده است، اضافه کرد: تهدید نظامی، ترور، ایجاد آشوب و اغتشاش اجتماعی و تفرقه افکنی، ایران هراسی، تهاجم فرهنگی، جنگ نرم، جنگ رسانه‌ای، جنگ دیپلماسی، تهدید اجتماعی و امنیتی و امروز هم جنگ اقتصادی و اعمال تحریم‌های ناجوانمردانه از نمونه‌های خباثت‌ها و توطئه‌ دشمن در طول انقلاب بوده که ادامه دارد.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا با ارائه گزارشی درباره عملکرد قرارگاه پدافند هوایی، گفت: در سال‌های دفاع مقدس قرارگاه پدافند هوایی کارنامه درخشان و پرافتخاری دارد. دفع بیش از 24 هزار و 800 حمله هوایی دشمن، حضور موثر در 450 عملیات دفاع مقدس و تأمین امنیت آسمان برای عملیات نیروهای سطحی و دفع حملات دشمن، انهدام بیش از 600 فروند از پرنده‌های متجاوز که بیش از 70 فروند از آن‌ها فقط در عملیات والفجر هشت ساقط شد.

وی اظهار کرد: تداوم صدور نفت از جزیره خارگ با دفع حملات هوایی که فقط با هدف قطع صادرات صورت می‌گرفت به گونه‌ای که حتی یک روز هم صادرات ما قطع نشد.

فرمانده قرارگاه پدافندهوایی خاتم‌الانبیا تصریح کرد: اگر کشور در حوزه دفاعی خود را تقویت نمی‌کرد و در طراحی و تولید ادوات و تجهیزات راهبردی به خودکفایی و استقلال نمی‌رسیدیم، یقینا دشمن از تجاوز به میهن عزیزمان دریغ نمی‌کرد و امروز شاهد اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و ارتقای روز افزون توان رزمی و حفظ آمادگی‌های دفاعی، ایجاد بازدارنگی پایدار و موثر با حمایت و پشتیبانی شما ملت عزیز و هدایت‌های داهیانه و حکیمانه فرمانده معظم کل قوا هستیم.

وی تاکید کرد: قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا با ارتقای توان رزم حفظ آمادگی دفاعی به چنان اقتدار همه جانبه‌ و بازدارندگی پایداری دست یافته که اگر دشمن بخواهد با نام جعلی ایساف از مرزهای هوایی کشور عبور کند در خاک ایران به زمین نشانده می‌شود و ضمن عذرخواهی مجبور به تعهد می‌شود و اگر تروریسمی همچون ریگی بخواهد به‌طور مخفیانه و استفاده از هواپیمای مسافربری از فضای کشور عبور کند، شناسایی شده و هواپیما در خاک جمهوری اسلامی ایران به زمین نشانده می‌شود.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا با بیان اینکه دشمن می‌داند جمهوری اسلامی ایران به دنبال جنگ افروزی نیست، گفت: اما چنانچه دشمن در عرصه نظامی دچار توهم تهاجم و تجاوز شود، سیلی محکمی خواهد خورد و برای همین امروز به دنبال تضعیف قدرت دفاعی کشور است. لذا به گواه تاریخ تنها راه عقب راندن دشمن گستاخ از مواضع ظالما‌نه‌اش، ایستادگی، استقامت و حفظ آمادگی است.

وی بابیان اینکه دشمن بداند ما از تقویت مولفه‌های قدرت نظامی و ملی کوتاه نخواهیم آمد، گفت: باعث افتخار است خدمت ملت شریف ایران عرض کنم که صنعت هوایی کشور کاملا از وابستگی رها شده و از مرحله تولید قطعه و مهندسی معکوس سامانه‌ها به مرحله طراحی و تولید بومی تجهیزات و سامانه‌های پیشرفته دفاع هوایی در حد استانداردهای جهانی نائل شده است.

صباحی‌فرد تاکید کرد: ایران اسلامی در آینده نزدیک شاهد رونمایی و عملیاتی شدن پیشرفته‌ترین رادار دوربردی که برای رصد تحرکات دشمن هزاران کیلومتر فراتر از مرزها به دست دانشمندان و جوانان خلاق و مبتکر ایرانی طراحی و تولید شده است، خواهد بود.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا، با بیان اینکه کشور ایران به همت جوانان خود هم اکنون در ساخت و تولید انواع موشک‌های زمین به هوای برد کوتاه،‌ متوسط و برد بلند پیشرفته به خودکفایی رسیده و ان‌شاالله در اواخر سال جاری خبرهای مسرت بخش عملیاتی شدن سامانه موشکی پدافندهوایی دوربرد بومی به اطلاع ملت سلحشور خواهد رسید.

وی گفت: قدرت درون‌زای جمهوری اسلامی ایران تهدیدی برای هیچ کشوری نیست، بلکه سیاست‌های دفاعی و امنیتی ما مبتنی بر حفظ تعادل و توازن و تأمین امنیت و صلح در منطقه بنا نهاده شده است و به هیچ وجه دنبال جنگ‌افروزی نیست و عملکرد تاریخی این نظام مقدس این ادعا را به اثبات رسانده است.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا خاطرنشان کرد: هرگونه نیت تجاوز، تهاجم و به خطر انداختن تمامیت ارزی کشور، قابل تحمل نخواهد بود و متجاوزین پاسخ سختی دریافت خواهند کرد.

لینک خبر: