آرشیو
انتخاب نشریه
تاریخ انتشار:1397/6/6 / شناسه خبر:19574/سرویس:اجتماعی
سی‌ان‌ان ادعا کرد؛
پنتاگون ریاض را به کاهش کمک‌های اطلاعاتی و نظامی تهدید کرد
شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان در گزارشی ادعا کرد که به دنبال افزایش چشمگیر تلفات انسانی در تجاوز ائتلاف ریاض علیه یمن، پنتاگون عربستان را به کاهش کمک‌های اطلاعاتی و نظامی تهدید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان، وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» پس از انتشار اخبار تلفات غیر نظامیان طی هفته های گذشته در جنگ یمن، نسبت به کاهش میزان پشتیبانی های اطلاعاتی و نظامی خود از ائتلاف عربی به سرکردگی ‎سعودی ها هشدار داده است.

این شبکه تلویزیونی در گزارشی اعلام کرد که به اطلاعاتی دست یافته است که بر اساس آن پنتاگون به دنبال جنایت هفته گذشته ریاض در حمله وحشیانه علیه اتوبوس حامل دانش آموزان یمنی در صعده مدعی شده است در صورتی که ائتلاف مذکور تلاش خود برای محدود کردن تلفات غیرنظامیان در حملات هوائی خود را کاهش ندهد، به کاهش کمک های خود مبادرت خواهد ورزید.

بر این اساس، دو مقام آگاه در پنتاگون در این باره به سی‌ان‌ان هشدار دادند که ناامیدی واشنگتن از ریاض متعاقب جنایت های این کشور در یمن در حال افزایش است و به همین دلیل جیمز متیس وزیر دفاع آمریکا و ژنرال جوزف وتل فرمانده عملیات های نظامی این کشور در خاورمیانه از اینکه حمایت های این کشور به ائتلاف به سرکردگی سعودی ها موجب افزایش چشمگیر تلفات انسانی در یمن شده است، ابراز نگرانی خود را اعلام کرده اند.

لینک خبر: