آرشیو
انتخاب نشریه
تاریخ انتشار:1397/6/3 / شناسه خبر:19479/سرویس:اجتماعی
نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در گفتگو با آنا:
کمیسیون حقوقی مجلس درباره لایحه اصلاح قانون پولشویی تصمیم می‌گیرد
عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: زمانی‌که شورای نگهبان لایحه را به کمیسیون ارجاع دهد، نمایندگان تصمیم می‌گیرند که به‌طور کلی آن را از دستور کار خارج کنند، یا اینکه در جهت رفع نواقص برآیند.

یحیی کمالی‌پور در گفتگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا، درباره بازگشت لایحه اصلاح قانون پولشویی از سوی شورای نگهبان به مجلس، اظهار کرد: شورای نگهبان ایرادهایی را به لایحه اصلاح قانون پولشویی گرفت و آن را مغایر با قانون اساسی و شرع تشخیص داد و این موضوع باید بار دیگر در کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس به مشورت اعضا برسد و نمایندگان درباره آن اظهار نظر کنند.

وی با بیان اینکه اعضای کمیسیون حقوقی مجلس باید به این جمع‌بندی برسند که چه سرانجامی را برای این لایحه رقم بزنند، تصریح کرد: زمانی‌که شورای نگهبان لایحه را به کمیسیون ارجاع دهد، نمایندگان یا تصمیم می‌گیرند که به‌طور کلی آن را از دستور کار خارج کنند، یا اینکه در جهت رفع نواقص برآیند.

به گزارش آنا، عباسعلی کدخدایی در صفحه شخصی توییترش با اشاره به بررسی لایحه اصلاح قانون پولشویی در شورای نگهبان نوشت: لایحه اصلاح قانون پولشویی در چهار بند مغایر با قانون اساسی و شرع مقدس شناخته و به مجلس اعاده شد.

سخنگوی شورای نگهبان تاکید کرد: ملاک بررسی شورای نگهبان در مغایرت یا عدم مغایرت یک مصوبه، موازین شرع مقدس و قانون اساسی است.

لینک خبر: